دانشگاه نسل سوم- اخبار پایگاه
درخشش مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران در پنجمین فن بازار ملی سلامت

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۸/۱۹ | 
شرکت های دانش بنیان دانشگاه علوم پزشکی ایران در پنجمین فن بازار ملّی سلامت با ارائه فن‌آوری پیشرفته و محصولات کاربردی مورد استقبال قرار گرفتند. 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه: دکتر وحید راشدی، مدیر توسعه زیرساخت های فناوری دانشگاه و سرپرست تیم اعزامی عنوان کرد: پنجمین فن بازار ملی سلامت از 16 تا 17 آبان ماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار با شعار «دانشگاه نوآور، رونق اقتصاد سلامت» در سالن اجتماعات منطقه آزاد چابهار با حضور صنعتگران، ایده پردازان و شرکت های دانش بنیان برگزار گردید. 
وی بیان کرد: یکی از راهبردها و ماموریت‌های منطقه آزاد، توسعه تعاملات بین المللی و بسترسازی برای انتقال دانش و تکنولوژی است.
 مدیر توسعه زیر ساخت‌های فناوری دانشگاه تصریح کرد: ماهیّت این رویداد به گونه ای بود که افراد، سازمان ها و شرکت های فعال در حوزه نوآوری در فضای مناسبی برای معرفی و مشتری یابی ایده های خود قرار گرفتند و مشتریان این ایده ها نیز امکان انتخاب محصول و معرفی نیازهای خود را پیدا کردند.
 دکتر راشدی اظهار کرد: مرکز رشد و نوآوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با پنج واحد فناور و شرکت دانش بنیان که دارای سطح بالائی از فناوری و کاربردی بودن محصول بودند، حضور پررنگ و غرورآفرینی را در این فن بازار داشتند، مورد استقبال شرکت کنندگان و فناوران حوزه های مختلف قرار گرفتند ونقش مؤثری نیز در نشست‌های انتقال فناوری، مبادله تجاری و کارآفرینی داشتند.
این شرکت ها و محصولات شان عبارت بودند از: 
 -  ایده باران طب پویا: نسل جدید اکسترنال فیکساتورهای ارتوپدی
-   صمصام شید: لامپ میکروب کشی نور مرئی
 -  طب پژوهان رازی: کیت های تحقیقاتی و آزمایشگاهی
-  راه گشایان تفاوت زیستی: طراحی و تولید زانوی مصنوعی ورزشی
-  ویراطب جراح: مش گرافت
"توسعه گردشگری سلامت"، "توسعه صادرات سلامت محور" و "ورود خیران سلامت" از اهداف پنجمین فن بازار ملی سلامت بود. در حاشیه این رویداد، علاوه بر نمایشگاه شرکت های دانش بنیان، با توجه به مأموریت دانشگاه علوم پزشکی ایران به عنوان یک دانشگاه نسل سوم، که مبتنی بر کارآفرینی و تولید ثروت می باشد، نشست های تخصصی و مشاوره ای سطح بالائی با حضور دکتر کوهپایه زاده رئیس دانشگاه، دکتر متولیان معاون تحقیقات و فناوری، دکتر پورنیک مدیر توسعه فناوری سلامت، دکتر مهروی سرپرست دبیرخانه استعدادهای درخشان و امور نخبگان، آقای کردی رئیس مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار و دکتر دژکام رئیس دانشگاه بین المللی چابهار برگزار گردید. 
وی افزود: این اولین باری است که این فن بازار در محلی غیر از تهران و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان برگزار می شد و به نظر می رسد مزیت ترانزیتی این منطقه، فرصت مناسبی برای سرمایه گذاران جهت صادر کردن تولیدات و محصولاتشان است، به همین علت صاحبان ایده ها و محصولات دانش بنیان سلامت محور می توانند با بهره گیری از فرصت این رویداد سلامت گامی در راستای تجاری سازی ایده های خود بردارند.

نشانی مطلب در وبگاه دانشگاه نسل سوم:
http://iums.ac.ir/find.php?item=360.35029.92623.fa
برگشت به اصل مطلب