دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences
  • محتوی مربوط به دانشگاه نسل سوم
  • آموزش و پژوهش
  • مرکز رشد فناوری دانشگاه
  • فعالیتهای دانش بنیان
  • کار آفرینان برتر دانشگاه

دکتر اسدی لاری از گسترش ارتباطات بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران در 5 سال گذشته خبر داد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۵/۱۳ | 
شنبه شب نشست مشترکی بین وزیر بهداشت کشور لبنان،مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت، دکتر کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از معاونین دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشک ایران؛ دکتر محسن اسدی لاری مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت در حاشیه برگزاری نشست گفت: وزیر محترم بهداشت کشور لبنان توسط وزیر بهداشت کشورمان دعوت شده بودند. این کشور روابط خوبی با کشور ما در حوزه‌های مختلف دارد و در همین راستا امروز جمیل جبق، وزیر بهداشت لبنان به عنوان نماینده‌ای از  گروه حزب الله در کشور ما حضور پیدا کرده است.
مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت ادامه داد: با توجه به اشتراکات بین دو کشور ایران و لبنان؛ حضور آقای جمیل جبق در کشور ما می‌تواند تاثیر مناسبی بر روابط بین دو کشور داشته باشد؛ این سفر باعث تحکیم ارتباطات نظام سلامت دو کشور در حوزه‌های دارو، تجهیزات و ملزومات پزشکی، حوزه آموزش و پژوهش پزشکی و  نظام سلامت به همراه داشته باشد.
دکتر اسدی لاری گفت: حدود 3 هفته پیش معاون وزیر بهداشت لبنان با هیئت همراه به ایران آمدند و بازدید‌های بسیارهای مناسبی از بیش از 10 کارخانه دارویی ژنریک ساز و بیوسیمیلار، کارخانجات لوازم و تجهیزات پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی ایران، و آزمایشگاه مرکزی وزارت بهداشت داشتند.
وی تصریح کرد: همانطور که که می‌دانید کشور لبنان توانایی ساخت داروهای بیوسیمیلار را ندارد و ایران یکی از معدود‌ کشورهای تولید کننده این داروها در منطقه است؛ با توجه به قیمت بالای داروهای  بیوسیمیلار  و کیفیت بالای محصولات ایرانی، کشور لنبان علاقه زیادی به خرید داروهای بیوتکنولوژیک و بیوسیمیلار از کشور ما دارد.
دکتر اسدی لاری تأکید کرد: مهمانان از نظام ارائه مراقبت‌های اولیه سلامت در شبکه بهداشت و درمان در برخی نقاط کشور بازدید کردند که بسیار تحت تأثیر آن قرار گرفتند؛ نظام سلامت و مراقبت‌های اولیه در کشور ما نظامی نمونه در سطح منطقه‌ای و حتی فرامنطقه‌ای است، مسئولان سازمان جهانی بارها به کیفیت خدمات ارائه شده در این نظام اشاره کرده‌اند، در چند روز آتی وزیر بهداشت لبنان به همراه هیئت همراه بازدید‌هایی دیگری را هم از بخش‌های مختلف نظام سلامت خواهد داشت.
 مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت گفت: یکی از بازدیدهای جالبی که توجه وزیر بهداشت لبنان را به خود جلب کرد حضور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی ایران بود ؛ طی این بازدیدها سند همکاری امضا شد؛ امیدوارم هستیم که امضای این سندها بتواند کمک زیادی به ارتباط بین دانشگاه‌ها و جذب دانشجو‌های خارجی بکند.
مدیر کل امور بین الملل وزارت بهداشت تصریح کرد: باتوجه به تعهدی که در طرف لبنانی مشاهده کنیم می‌توانیم اقدامات قابل توجهی را در جهت ارتقای روابط سلامت بین دو کشور داشته باشیم به خصوص صادرات و تولیدات مشترک در زمینه داروهای بیوسیمیلار.
دکتر اسدی لاری درباره دیدگاه وزیر بهداشت لبنان نسبت به دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: وزیر محترم بهداشت لبنان دید مناسبی نسبت به دانشگاه علوم پزشکی ایران داشت و امیدوار هستیم بتوانیم ارتباط خوبی بین این دانشگاه و کشور لبنان برقرار کنیم، لازم به ذکر است در 5 سال گذشته ارتباطات بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی ایران  و سایر دانشگاه‌ها بسیار گسترش پیدا کرده است و این نشان دهنده هدف گذاری و حرکت درست دانشگاه‌ها  است، این نوع فعالیت‌های آموزشی به خصوص آموزش‌های تخصصی و فلوشیپ می‌توانند گسترش مناسبی پیدا کنند.CAPTCHA

دفعات مشاهده: 93 بار   |   دفعات چاپ: 28 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر